Kategorie

WERRA There are no products.

WERRA
Sbírání fotoaparátů Werra začalo jednou zajímavou sestavou, kterou pán přinesl. Dnes u nás najdete téměř všechny modely této značky.

Historie fotoaparátů Werra
Po druhé světové válce byla firma Carl Zeiss rozdělena na západoněmeckou a východoně-meckou divizi. Projekt Werra, nazvaný podle řeky tekoucí poblíž města Eisfeld, byl spuštěn ve firmě Ernst Abbe Werk za účasti odborníků, kteří se vraceli z deportace v Sovětském svazu. Za pouhých 7 měsíců byl v roce 1954 navržen a do výroby připraven originální hledáčkový fotoaparát v olivově zelené barvě. Originalita řešení spočívala v prstenci před objektivem, kterým se zároveň natahovala závěrka a posouval film. Spolehlivost a optickou kvalitu zaručovaly špičkové objektivy Zeiss.
V roce 1957 se začaly fotoaparáty vyrábět v černé barvě, od roku 1960 se zaoblují tvary těla. V letech 1961 – 1966 se vyráběly modely E. V roce 1964 byly provozy Carl Zeiss Jena začleněny pod koncern VEB Pentacon a výroba modelu Werra byla v roce 1968 přesunuta do výroby jednookých zrcadlovek (SLR).
Do roku 1968 bylo vyrobeno celkem 560 000 fotoaparátů Werra ve 22 různých verzích. Existuje asi 40 variant provedení včetně spe-ciálních modelů pro použití v medicíně nebo typů pro propojení s osciloskopem či mikro-skopem.
Povrch těla přístrojů nebyl tvořen kožen-kou, jak bylo obvyklé, ale vulkanitem – tvrdým vulkanizovaným gumovým povlakem.

V této kategorii není žádné zboží.